Recenzenci

Skrytki przed publikacją przechodzą weryfikację. Więcej o tym procesie napisano (w języku angielskim) na stronie https://support.groundspeak.com/index.php?pg=kb.chapter&id=22.

W Polsce jest sześcioro wolontariuszy-recenzentów: jeden zajmuje się wszystkimi skrytkami typu EarthCache, pięciu pozostałych zajmuje się skrytkami wymagającymi pojemników oraz publikacją spotkań. Każdemu z tych czterech recenzentów przyporządkowany jest inny fragment Polski, wg rysunku poniżej. Wszelkie kwestie (pytania lub problemy) dotyczące skrytek powinny być zgłaszane odpowiednio wg tego podziału:

Z każdym z recenzentów można skontaktować się poprzez e-mail podany na ich stronie profilowej:

carpatia carpatia - województwa: łódzkie, śląskie, świętokrzyskie

Galician Reviewer Galician Reviewer - województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie

Kashubian Reviewer Kashubian Reviewer - województwa: podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie

Przygodnik Przygodnik - województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie

Varsovian Reviewer Varsovian Reviewer - województwa: kujawsko-pomorskie, mazowieckie, wielkopolskie

W sprawach Earthcache'y:

GeoawarePL2 GeoawarePL2 - cała Polska

Recenzenci zobowiązani są do zajęcia się napływającymi zgłoszeniami (zarówno dotyczącymi publikacji nowych skrytek, jak i uwagami, bądź skargami) w ciągu 7 dni od zgłoszenia. Może to jednak zająć więcej czasu, zwłaszcza, gdy w tym okresie przypada święto lub trwają wakacje. Proszę pamiętać, że recenzenci są wolontariuszami i czasem rozmaite rzeczy mogą wydarzyć się w ich życiu, co również może trochę opóźnić ich reakcję.

Odwołanie od decyzji Recenzenta

Jeśli nie zgadzasz się z ocena Recenzenta lub chcesz skomentować jego prace możesz napisać do innego polskiego Recenzenta (listę znajdziesz powyżej) lub do zespołu odwoławczego Groundspeak (w formularzu wybierz "09. Appeals").

Umieszczenie w zgłoszeniu poniższych informacji pozwoli uniknąć dodatkowej wymiany e-maili i przyspieszy proces odwołania:

  • GC-kod skrytki
  • Lokalizację skrytki (kraj)
  • Nick recenzenta, który przeglądał skrytkę
  • Opis problemu z informacją o tym, który punkt regulaminu, wg Recenzenta, został naruszony
  • Krótkie wyjaśnienie dlaczego Twoim zdaniem skrytka powinna zostać opublikowana

Jako ochotniczy recenzenci ciągle się uczymy. Proces odwoławczy w żadnym stopniu nie jest dla nas ujmą na honorze i nie czyni z Ciebie donosiciela. Wyjaśnienie wątpliwych kwestii często niesie ze sobą lepsze zrozumienie zaistniałej sytuacji.