Informacje o projekcie Geocaching Polska

Geocaching PolskaStało się. W połowie września 2009 roku liczba skrytek zarejestrowanych w międzynarodowym serwisie Geocaching.com umieszczonych na terytorium Polski przekroczyła "magiczną" liczbę 1000. Jest to liczba niemała i świadczy o rosnącym zainteresowaniu polskich geocacherów udziałem w światowej zabawie jaką jest geocaching. Jednak w odniesieniu do powierzchni naszego kraju, jak również pięknych i interesujących miejsc godnych ulokowania skrytki, jest to liczba bardzo skromna. Z licznych wypowiedzi zagranicznych geocacherów odwiedzających nasz kraj można wyciągnąć jedno, powtarzające się pytanie – "czemu w Polsce jest tak mało skrytek?". Jednocześnie z ankiet przeprowadzanych wśród polskich geocacherów wynika, że często problemem w ich publikowaniu jest bariera językowa, brak informacji, uprzedzenia czy brak rodzimego środowiska geocacherów skupionego wokół międzynarodowej platformy geocachingu jaką jest serwis Geocaching.com. Prezentując Wam niniejszy serwis pragniemy, korzystając z zaplecza i doświadczenia ludzi, którzy brali udział w narodzinach geocachingu, zapełnić te luki i zaprosić Was do tej wspaniałej zabawy.

Na podstawie indywidualnej umowy z Groundspeak Inc. (właścicielem serwisu Geocaching.com) stworzyliśmy stronę, której celem jest ułatwienie polskim geocacherom korzystania z serwisu Geocaching.com. Dedykujemy ją w szczególności osobom otwartym, życzliwym, ciekawym świata i lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Chcemy promować wizerunek geocachera jako miłośnika przyrody oraz kultury, nastawionego na ochronę unikalnych miejsc naszego kraju i promującego jego walory. W odróżnieniu od wielu innych serwisów oferujących liczne zabawy terenowe, chcemy skupić ludzi zainteresowanych ściśle geocachingiem, a więc poszukiwaniem w terenie, przy pomocy odbiornika GPS, ukrytych pojemników.

Specjalnie dla Was uruchomiony został na Forum Groundspeak dział poświęcony geocachingowi w Polsce, w którym możemy wymieniać doświadczenia i kontakty w języku polskim.

Dnia 10 lutego 2011 roku opublikowana została nowa wersja strony Geocaching Polska. W serwisie wprowadzono wiele nowości, m.in. rozbudowano statystyki, mapę i wyszukiwarkę skrytek oraz umożliwiono zakładanie kont w serwisie.

Dnia 15 lutego 2017 roku opulikowana została kolejna (trzecia) wersja strony Geocaching Polska. I tym razem wprowadzono wiele nowości, a także dostosowano stronę do najnowszych trendów, umożliwiając poprawne jej wyświetlanie na urządzeniach mobilnych, tj. smartfonach i tabletach.

Serwis Geocaching Polska jest prywatnym przedsięwzięciem fanów geocachingu. Jeżeli spodobała Ci się ta strona i chcesz wspomóc jej utrzymanie i dalszy rozwój zachęcamy do przekazania darowizny na ten cel:

Do powstania i rozwoju niniejszej witryny przyczyniły się następujące osoby:

Spider Spider

Toczygroszek Toczygroszek

oraz:

Highlander Highlander

Kwieto Kwieto

Silesian Reviewer Silesian Reviewer

Thathanka Thathanka

TomPL TomPL

Wantsky Wantsky

Xenotime Xenotime

Szczególne podziękowania dla Briana Roth, bez którego uruchomienie tej strony w obecnej formie byłoby niemożliwe.

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez Formularz Kontaktowy.

Pytania dotyczące publikacji skrytek prosimy kierować do Recenzentów.

Geocaching Authorized Developer

Geocaching Authorized DeveloperPowered by the Geocaching API. Made possible through the support of Geocaching Premium Memberships, the API program gives third-party developers the opportunity to work with Geocaching HQ on a full suite of integrated products and services for the community. API developer applications are designed to work with the core services of geocaching.com and provide additional features to the geocaching community.